Temná rána

Sbírku dvanácti bizarních temných povídek vydalo nakladatelství Jota. Ilustroval je Aleš Čuma, za což mu velmi děkuji. Je to divoká jízda současností, budoucností i minulostí. Tak doufám, že se budete dobře bavit. K dostání u všech dobrých knihkupců!

Anotace: Temná rána může být něco v našich životech, co přichází z šera a zanechává nezhojitelné jizvy. Mohou to být také kocoviny po probuzení z nočních můr. Světlem, které nám v takových situacích ukazuje cestu vpřed, bývá mnohdy už jen černý humor. Autor ho naštěstí postavám, ponechaným jeho rozmarům, dopřává v patřičné míře.

Jsou to zvláštní příběhy. Některé z nich by se mohly stát každému z nás třeba v kanceláři. I tam se mohou skrývat nevyzpytatelní démoni moderního věku. Některé se vynořily jako ozvěna drsných minulých časů. A některé nás možná teprve čekají, budoucnost může vypadat všelijak a vždycky jí nakonec budeme muset čelit my, lidé.

Všechny texty mají společnou rychlost, jakou se řítí vpřed. Stejně jako životní pouť autora, který povídky shromážděné v této knize vytvářel řadu let. Malou ochutnávkou vám mohou být jeho stand-upy, které možná znáte z televize, internetu nebo z návštěvy některého z živých vystoupení. K této směsi si přidejte pořádnou dávku absurdity, okořeňte špetkou nemravnosti (ale jen trochou) a ponořte se do světů, ze kterých se rádi vrátíte zpět do prosluněné reality. I když…

Obsahuje následující povídky:

Zánik Svazu ziegleriků

Magdě mění zaměstnání život

Františkův nákup

Věštírna

Arowana

Dva smolné dny pana Cansada

Temná rána

Edova životní prohra

Oči mýho bráchy

Velký lov

Kampaň

Housle signora Parascandola

https://www.jota.cz/temna-rana

https://www.facebook.com/VicarZbynek

http://www.cuma.cz/

TOP